| sebibeowolf a întrebat:

Cum se face corect,pas cu pas, resetarea unei imprimante Canon Pixma MG 55oo, dupa refill-ul cartuselor de cerneala. FUNDA pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este filozofie. Dai o pagina sa printeze. Daca nu iese o culoare sau mai multe dai o curatare din soft. Uita-te in softul instalat pe computer si vei vedea ca exista utilitatea de curatare cap sau diuza. Mai este si optiunea de aliniere cap. Asta o faci daca nu iese bine pagina. Daca nu ai CD-ul uite aici softul: http://support-asia.canon-asia.com/contents/ASIA/EN/0100545001.html
ATENTIE! La acea imprimanta se pot pune cartuse resetabile care te pot tine ani buni: http://powertrust.ro/......tabil.html
Asaa am facut si eu la un alt Canon pana s-a stricat ea si cartusele au ramas bune.

| sebibeowolf explică (pentru Salontanul):

Multumesc frumos, merge perfect, am facut deja vreo 39 de fotografii, problema este ca nu-mi mai arata nivelul de cerneala dupa refill si in continuare se afiseaza X-ul in cerculetul rosu.E normal asa dupa refill?

| Salontanul a răspuns (pentru sebibeowolf):

Da. Imprimanta retine ca s-a golit cartusul. Va disparea daca iei cartuse resetabile cand nu vor mai merge astea.

3 răspunsuri:
| sebibeowolf explică:

Multam mult!