| DavidMihail a întrebat:

Daca am net prin Router Wireless si vreau sa schimb windows-ul, dupa ce il schimb voi putea intra direct dupa ce l-am schimbat fara drivere pe net? Funda.

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Depinde de versiunea Windows-ului. Daca pui XP, va trebui sa instalezi driverele pentru a te putea conecta la internet prin WI-Fi. Daca pui Vista/7, e posibil sa ti se instaleze o versiune de driver default care sa te ajute sa te conectezi, dar va trebui sa instalezi versiunea originala de driver, pentru a nu avea probleme de incompatibilitate.

Răspuns utilizator avertizat
| JustCosmin a răspuns (pentru DavidMihail):

Bun, daca pui XP, nu vad care ar fi problema sa instalezi si driver-ul pentru placa de retea wireless. Aceiasi chestie si la stick, iti instaleaza driverul necesar, dar daca nu ai cel de la placa de retea Wireless, degeaba il pui.
Poti vedea acum care este numele placii de retea Wireless si sa-i iei un driver, dupa care poti schimba windows-ul fara nicio problema.

| CoxOno a răspuns (pentru DavidMihail):

Daca poti intra cu stickul unde?
Sa instalezi windows Xp de pe stick : Da

Daca nu ai driverele de la placa de retea/placa de baza cauta cu everest free sa vezi ce drivere ati trebuie si downloadeazale inainte de a reinstala windowsul.

| Alexander121 a răspuns (pentru DavidMihail):

Doar daca il instalezi

5 răspunsuri:
| BlueByte a răspuns:

Doar daca instalezi windows vista sau windows 7.La windows xp trebuie sa bagi drivere, altfel nu va merge.Dar nu exista nicio problema daca ai wireless si windows 7.Probabil iti va cere sa bagi parola la wireless.Succes!