| AcelAS_4170 a întrebat:

Buna seara, as vrea si eu sa stiu daca pot sa schimb windowsu dar pe PC nu cu CD ca mie nu-mi mai citeste Windowsu.
Am windows7 si vreau sa schimb pe windows xp dar fara cd as putea direct pe pc sa downloadez cu tot cu drivere?
Va rog ajutati-mahappy

Răspuns Câştigător
| djdany_9293 a răspuns:

Pai casa iti citeasca windowsu intra in bioos adica cand pornesti pc dai esc imediat intri in bios muti cd.dvd primul la pot dai f10 si iti va citi cd la mine a mers si tie iti va merge sigur bafta

3 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Poti. Ai nevoie de bootare de pe Stick cu LINUX si eventual un ISO pe o partitie a acelui HDD.
Ai nevoie de: grub4dos si o imagine ISO a unui XP.

Nota: nu ofer si alte informatii deoarece e prea mult de povestit. Dar vei gasi raspunsurile necesare daca sapi pe termenul "grub4dos".

| Tlbi a răspuns:

Buna, din cate stiu, nu poti, decat cu un CD bootabil!
sau sa bagi windowsul pe VirtualBox

| play_5784 a răspuns:

Intra in bios, cu F2, sau tasta DEL te duci la BOOT MENU sau BOOT PRIORITY si alegi prima DVD/CD RW apoi bagi cd-ul, daca nu booteaza, dai restart si cand se deschide apesi repede F8, sau F12 depinde de PC. aia te va duce in BOOT MENU de unde selectezi dupa ce sa booteze, daca nici de acolo nu merge nu e bun CD-ul