| CoRrUpT3D a întrebat:

Daca imi iau o placa de baza care are placa video integrata si este
AMD Radeon HD 3000 si imi iau un procesor care am inteles ca are AMD Radeon HD 8470d le pot folosi pe amandoua?

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

O sa iti foloseasca placa cea mai puternica. In cazul tau HD8470D.

3 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Nu. O sa folosesti HD8470. Nu poti face Crossfire intre doua placi video diferite daramite intre o placa integrata si una dedicata.

| CoRrUpT3D explică (pentru Ionait):

Deci daca imi iau procesorul ala care am HD8470D o sa fol placa care e integrata in el? da?

| CoRrUpT3D explică (pentru Ionait):

Aha mersi

| Ionait a răspuns (pentru CoRrUpT3D):

O sa iti foloseasca placa cea mai puternica. In cazul tau HD8470D.