| anonim_4396 a întrebat:

O placa de baza cu video integrat Radeon HD 3000, care poate folosi maxim 512 mb din memoria RAM, si care are Direct X 10, poate rula jocuri pe setari low-mediu, gen fifa 12/13, Cine detine o astfel de placa integrata, ce-mi poate spune despre performantele ei, ce jocuri ruleaza?

Răspuns Câştigător
| alex190199 a răspuns:

Da poate, insa mai sus de mediu nu iti garantez nimic, depinde de joc.

| TrickThis a răspuns (pentru alex190199):

Am pus aceasta intrebare ca poate poate ma insel eu, sau reviewurile de pe net si benchmarkurile. Stiam 95% ca nu ruleaza jocuri mai noi de 2010, am o experienta destul de buna in IT, ma joc cu asamblari si cu configurari de sisteme gaming/office/multimedia. Merci pentru raspuns, iti dau si funda.

2 răspunsuri:
| クロノス a răspuns:

Pot rula jocuri din generatia 2010 in sus de exemplu Skyream sau battlefield 3?