| IonutX197 a întrebat:

daca ma joc pe telefon ( Samsung Galaxy S8 Orchid Gray) in timp ce e la incarcat se descarca bateria mai repede? Am observat in ultimul timp ca asta se intampla, sunt dezactivate locatia si alte alea, daca da isi poate reveni daca nu mai fac asta?

4 răspunsuri:
| Noima a răspuns:

Da se descarcă mai repede fiindcă bateriile lithium-ion sunt sensibile.
Încălzirea repetată a bateriei peste normal duce la uzură. Nici temperaturile scăzute nu-i fac bine.

| IonutX197 explică (pentru Noima):

Si isi mai revine? Pot sa ii fac ceva?

| Noima a răspuns (pentru IonutX197):

Păi dacă s-a supraîncălzit îl închizi și îl lași la încărcat.

| IonutX197 explică (pentru Noima):

Am facut asta! dar nu prea imi dau seama daca se consuma mai repede sau mai incet laughing)