| AlexAttac a întrebat:

Daca unui prieten i-a fost furat telefonul, in cazul care apelează la politie îl mai poate găsi, iar "hotul" sterge hardul, scoate cartela sim si nu va mai suna de pe el, mai poate fi recuperat?
Am citit undeva, dar nu prea am înțeles...

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Teoretic il pot localiza, ca daca vor ei sa te localizeze, te gasesc oriunde. Dar nu o sa faca asta, asa ca te chinui cam degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexAttac explică:

Cu ajutorul codului respectiv ( IMEI, cred), îl poate găsi daca este închis?

| Vanilla2014 a răspuns:

Factura obtinuta la achizitionarea telefonului este cheia cazului. Sanse de rezultat pozitiv destul de mic. Succes!