| LoveIsLove4Ever a întrebat:

dau funda. am un router de la RCS&RDS ZTE ZXHN H218N. acest router are un port USB in care am conectat un HDD extern din lipsa de porturi libere in calculator. am activat toate chestiile ce FTP (am dat enable si am bagat si un username si parola ) dar problema este ca nu stiu cum sa ma conectez (atunci cand am facut acel server FTP nu mi-a dat si o adresa de genul FTP:\\myserver.com ci mi-a dat un mesaj succesful ) imi poate spune cineva cum ma pot conecta, accesa si modifica date din acel HDD?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut...
Lucrez la RDS si umblu in fiecare zii cu aceste aparate... deci portul ala usb nu este decat un fel de alimentare nicidecum nu este cablu de date... sa te pot ajuta poti cumpara un;;; HUB USB cu 4 sau mai multe porturi happy

| LoveIsLove4Ever explică (pentru anonim_4396):

Daca lucrai la RCS&RDS stiai ca pot accesa acel HDD daca activez samba server. aseara am umblat prin setari si am descoperit acea setare si acum am acces total la HDD