| raulwwe a întrebat:

Am o problema, de ceva vreme tot incerc sa conectez telefonul la wifi dar nu gaseste wireless-ul care il am eu in casa.Am router de la RDS, modelul ZTE ZXHN H218N si netul merge bine toate alea dar problema e la wireless.Cum pot sa fac sa am wifi la telefon de la router-ul meu? Adica propriul port wi-fi.Sau am nevoie de alte lucruri?

Răspuns Câştigător
| soul2soull a răspuns:

Nu de obicei parola este admin admin sau root admin

daca sub router ai scris user si password scriele pe acelea daca scrie bssid si ceva litere si cifre alea sunt de la wifi.

PS nu ai buton on/off wifi in spatele router-ului?

3 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Trebuie configurat unele routere vin cu wifi-ul dezactivat intra din browserul de internet (firefox, sopera sau oricare altul) pe adresa 192.168.1.1 sau daca nu merge intra pwe 192.168.0.1 ca sa poti intra in meniul router-ului de acolo configurezi wifi pe enable si important la mode daca ai ai dai MIXED ca sa stie modurile B, G, N

| raulwwe explică (pentru soul2soull):

Inteleg dar cand intru pe acea adresa ce trebuie sa pun in casute? Ce scrie pe router sau altceva?

| soul2soull a răspuns (pentru raulwwe):

Admin la user si parola

| soul2soull a răspuns (pentru raulwwe):

Nu de obicei parola este admin admin sau root admin

daca sub router ai scris user si password scriele pe acelea daca scrie bssid si ceva litere si cifre alea sunt de la wifi.

PS nu ai buton on/off wifi in spatele router-ului?