| AndreiFlorin21 a întrebat:

Dau FUNDA! As dori sa va intreb daca stiti sa deblocati un telefon. E vorba de SAMSUNG STAR II S2560. PS: Am codul de deblocare dar tot nu stiu cum sa-l deblochez, e blocat pe vodafone si vreau sa-l trec pe frog.pls nu vreau sa platesc. Multumesc anticipat. Please Help

Răspuns Câştigător
| grgdlk a răspuns:

In cazul asta du te la reprezentanta de unde l ai cumparat si roaga l frumos pe un dealer de acolo sa te ajute, sunt sigur ca nu te va refuza, eu n am mai folosit coduri de care zici tu nici n am mai auzit sa se dea un cod de decodare la vanzare, dar daca e asa cum zici tu, du te acolo si o sa ti rezolve problema cu sihuranta, Bafta!

3 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Ai tu un cod de deblocare? l ai gasit pe net cumva? si incepe cu * se termina cu # si e destul de lung? daca asa vezi ca e teapa ai grija, n ai ce sa faci decat sa l decodezi la un service sau sa ti cumper turbosim

| AndreiFlorin21 explică (pentru grgdlk):

Nu. Codul l-am primit de la ARSIS VODAFONE de unde am cumparat telefonul, can l-am cumparat am primit contract, garantie, si codul de deblocare, deci nu e fals. vreau doar sa stiu metoda de deblocare si e un cod scurt "5171***1"

| AndreiFlorin21 explică (pentru grgdlk):

Mersi.

| grgdlk a răspuns (pentru AndreiFlorin21):

In cazul asta du te la reprezentanta de unde l ai cumparat si roaga l frumos pe un dealer de acolo sa te ajute, sunt sigur ca nu te va refuza, eu n am mai folosit coduri de care zici tu nici n am mai auzit sa se dea un cod de decodare la vanzare, dar daca e asa cum zici tu, du te acolo si o sa ti rezolve problema cu sihuranta, Bafta!