| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Dau funda. Pcul meau are o sursa de 450W, ea tine un hdd, o nVIDIA GeForce GT630, un AMD Athlon 2 X2, un ram Kingmax pe 1333 MHz, 6 deviceuri usb. Vreau sa stiu daca ar rezista daca adaug si un SSD

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Rezista, pentru ca un SSD are o putere de consum mai mica decat un HDD, deci nu este problema! happy

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sa dai banii pe ssd cand tu ai acel cpu si acea placa video e simplu, risipa.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Nu e deloc risipa, vreau windows 7, pe hdd porneste foarte greu si nici nu rezista mult. Windows 8 nu prea ma satisface

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Si tu dai 200-300 lei pe ssd numai pentru ca porneste foarte greu si astepti 2 minute?

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Realizezi ca pc-ul tau merge foarte prost din cauza procesorului sper...
Dai banii pe ssd ca sa fie dati. Cu ce ai acum, nici 25% din potential nu cred ca o sa atingi.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Merge sa pui si mai multe. Consuma putin.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Nu stiu de ce dai banii pe un ssd, pe rabla aia de pc

| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Rezista cum sa nu reziste. Nu inteleg de ce tot va faceti asa mari probleme cu sursa. Aia nici nu trebuie sa iti faca probleme daca nu ai un pc avion. http://bit.ly/1m7Yk3I