| LoveIsLove4Ever a întrebat:

dau funda primului raspuns. am un Nokia c1 01 si un Samsung e 1120 si un Nokia 101 si un Sony erricson k500i. s-ar putea sa mai fac rost de inca o "caramida" si de un Samsung omnia HD. Nokia c1 are inca garantie si este intact cu exceptia unor zgarieturi. in rest toate telefoanele au baterie si daca valoreaza mai mult dau si cu incarcator. intrebarea este : daca le dau la schimb pe toate la un magazin care face asa ceva imi poate da un telefon lumia 520 sau un windows phone? sau macar ceva cu android in afara de Alcatel one touch pe care l-am testat si nu ma inteleg bine cu el.

8 răspunsuri:
| irinuk28 a răspuns:

Posibil,normal ar trebui sa te prezinti la un magazin de telefonie mobila si sa te interesezi.Probabil iti vor oferi un discount si v-a trebui sa mai dai diferenta happy

| LoveIsLove4Ever explică (pentru irinuk28):

Pa8 si daca le dau fara bani? eu consider ca pentru atatea telefoane imi da macar ceva cu touchscreen. nu un note 3 dar macar un lumia 520. daca mai e nevoie mai fac rost de telefoane inca 2 caramizi. vreau un windows phone pentru ca imi place designul. dar la un magazin ca cosmote sau arsis exista posibilitatea sa le dau la schimb? sau daca le dau la amanet cam cat imi da fara sa iau in considerare omnia hd. cu banii obtinuti pot sa cumpar un lumia sau ceva cu android la mana 2?

| irinuk28 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Da,exista posibilitatea sa iti achizitionezi un telefon doar prin schimb de telefoane, insa exista si posibilitatea de a trebui sa mai dai diferenta.Depinde,eu iti sugerez sa te interesezi chiar de la magazinul de unde vrei sa cumperi telefonul, daca tot te-ai straduit sa strangi atatea telefoane.

| irinuk28 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Depinde starea buna si functionala a telefoanelor, daca vrei sa le dai la amanet, cu siguranta ar trebui sa poti sa iti cumperi un telefon cu touchscreen, chiar si nou...

| LoveIsLove4Ever explică (pentru irinuk28):

Toate is bune in afara de k500i xare nua re incarcator. la amanet imi da si la schomb sau le amanetez si dupa aia il cumpar pe care vreau?

| irinuk28 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Depinde ce propunere ai...probabil si una si alta, adica vezi ce iti spune cel/cea de la amanet.

| darkusss a răspuns:

Salut! nu o sa-ti dea.
in cel mai bun caz ti-l va da dar va trebui sa mai platesti ceva bani.

| Ioan_Dinus_1997 a răspuns:

Du-te la Orange/Vodafone sau telekom cred ca si eu fac si intreaba daca poti lua telefoane prin programul buy back. Pentru atatea telefoane sigur iti dau un Nokia lumia sau macar un touchscreen. am dat la Orange 3 telefoane si am luat un LG l5 si am mai dat decat 18 ron.