| xGamerZ212 a întrebat:

am un Nokia lumia 1320... l.am luat de la un amanet,si. nu mi-a dat incarcator,eu m-am gandit ca mai am doua pe acasa, acasa dupa ce mi s-a descarcat bateria am incercat sa il bag si nu se incarca, e posibil sa nu se incarce deoarece nu e incarcator original? mentionez ca telefonul are baterie de 3400 mah si eu am incarcator de la un Samsung si un Alcatel

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e asta problema, cred ca e mufa telefonului defectă. Chiar daca nu era alimentatorul lui original, macar i ti arata ca incarcă cit de cit. Ăstia de la amanet vind numai prostii, vechituri.

| xGamerZ212 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am fost azi si mi la primit la garantie

| Zaygon a răspuns:

Se incarca prin mufa micro USB. La telefoanele pe micro usb toate incarcatoarele merg doar sa aiba minim 1A la iesire(merge si cu alea de 0, 75A dar se incarca mai greu). Daca nu iti incarca si dupa ce schimbi cablul si incarcatorul inseamna ca mufa de incarcare e dusa.

| xGamerZ212 explică:

Tin sa precizez ca mufa din nauntru nu se misca/joaca ci doar mufa incarcatorului si face faze cand se incarca cand nu