| NEsCaFfe a întrebat:

de 2 ore am varsat suc pe laptop (cola)si acum tastele se apasa greu,numai space-ul, ce sa fac? Nu vreau sa le spun parintilor pentru ca e a-3-a oara cand stric laptopul!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa copii astia imberbi de mai sus. Scoate bateria si alimentarea laptopului si fa urmatoarele: http://pclaptop.ro/curatarea-tastaturii-laptopului-instructiuni/

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

Il vezi tu reusind sa scoata fiecare buton de la tastatura sa le repuna la loc si sa ii mai si functioneze normal? Eu nu cred.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Nu este greu.

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

Eu stiu asta.

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo curatarea se face cu o periuta de dinti inmuiata in apa cu otet, o lingura-doua de otet la un pahar de apa. Apoi lasi o ora sa se usuce. Ar fi bine daca ai avea solutie speciala pentru curatat. Se gaseste la magazine, la Lidl, la cei ce vand ochelari sau piese PC, telefoane, etc.

| darrio2007 a răspuns:

Nu te supara dar prima data a fost o greseala, a doua oara ar fi ceasul rau pisica neagra dar a treia oara deja e stupiditate.Sa nu zic alt cuvant.Du-l la curatat si apoi vinde-l.Ca nu sunt pentru tine obiectele astea.

| NEsCaFfe explică (pentru darrio2007):

Sa-l vand? Eu ti-am cerut rezolvarea problemei, nu parerea ta!

| darrio2007 a răspuns (pentru NEsCaFfe):

Tot o rezolvare este si asta.Scoate butoanele si curata-le, cum ti-a raspuns Salontanul.Orgolios mai esti!

| RAY a răspuns:

Bine ca nu s-a ars placa de baza, lasa-l la uscat poate va merge

| K0sti a răspuns:

Stupid!

| Sn4k3 a răspuns:

Du-l la cineva care se pricepe la curatat si nu mai bea cand stai pe laptop, daca tot zici ca e a treia oara cand il strici.
Cum a spus Darrio, mai bine il vinzi.

| untu a răspuns:

Trebuia sa ai cat mai multa grija si delicatete cand folosesti laptopul cu mainile curate si fara sa bei nimic! La bucatarie se bea sucul! Trebuie sa spui parintilor ca ti-ai stricat tastatura printr-un accident si va trebui sa suporti si sa infrunti consecintele! Data viitoare sa ai mai multa grija cand folosesti laptopul ca parintii tai nu-si mai permit banii pentru reparatie!

| KillaNoFilla a răspuns:

Ce poti sa faci? crezi ca pusti din degete si gata e reparat?

il duci la cineva care are habar de laptopuri, sa-ti scoata tastatura afara, sa o curatati stergeti.
Daca tot nu merge, sa o inlocuiti cu alta noua.

Daca tu crezi ca poti face asta fara sa stie parinti, bafta.

| spider99spy a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema si m-am dus la http://www.onlaptop.ro/
Curatarea nu a costat asa mult.