| HeLp222 a întrebat:

De 2 zile am si eu o problema cu pc-ul. Cand pornesc calculatorul care are windows xp, apare chestia asta pe ecran : windows could not start because the following file is missing or corupt : windows root system 32 hal.dll please re install a copy of above file. - am cautat pe net dar am gasit numai indicatii fara sens in engleza si n-am inteles nimic, deci poate sa-mi explice cine mai pe larg? Multumesc.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Altu nou!

| superalex2000 a răspuns:

Salveaza-ti datele intr-o partitie [ alta in afara de C:/ (sau unde este sistemul tau)] si da Reinstal l.

| Batmaaan a răspuns:

Xp nu mai are suport din partea Microsoft de mult timp, si este foarte vunerabil. Pe langa faptul ca este vulnerabil la atacuri din partea altor persoane, ultimele update-uri(inainte sa scoata suportul) l-au facut vulnerabil pentru el insusi. E ca o bomba cu ceas, se "autodistruge" singur. Miscare de marketing, te forteaza sa iti faci upgrade la ceva mai nou(7/8/8.1). Recomandarea mea ar fi sa il schimbi, si sa uiti ca exista Xp.