| Marginean_Rares_1990 a întrebat:

De astazi nu mi au mai mers perifericele la pc. Cand pornesc pc ul merg cateva secunde apoi nu mai merg. Va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| SekinRo a răspuns:

Instaleaza driverele cu 3dp chip si daca nu merge mergi undeva cu el.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Eu am cumparat un pc de la media galaxy. Nu mai mergea la fel perifericele am mers cu el la ei in magazin si un simplu baiat mi-a reinstalat windows-ul, a pus de pe win 7 pe win 10 si de 1 an de zile merg perifericele si nu mai am probleme. Incearca si tu daca ai alt win.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Dai un restore system si vezi si in device manager daca e totul in regula.
Verifica si in event ce erorii ai.
Incerca sa faci si un update la drivere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand poti incepe cu o curatenie generala. Il iei, il desfaci (scos din priza) si cu o perie pentru zugravit si un aspirator il cureti. Apoi desfaci coolerul de la procesor, il cureti si apoi inlocuiesti pasta termoconductoare. Dupa care, daca nu functioneaza, trebuie inlocuite memoria sau chiar procesorul. Daca nici asa nu merge e dusa placa de baza.