| anonymus7777 a întrebat:

de cand am varsat putina apa pe laptop(fff putin pe tastatura)nu mai merg bine tastele,de ex,cand vr sa scriu liteta "s",imi scrie "ws"... daca resetez tot laptop ul, oare isi revine tastatura? VA ROG AJUTATI MA PLSSSSSSS

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca ai varsta o gramada de apa, dar nu cosntientizezi, odata ce nu mai functioneaza tastatura.
Intoarce laptopul cu susul in jos si lasa-l asa 1-2 zile, pana se usuca, deschis bineinteles, pe un prosop.

| anonymus7777 explică (pentru Violleta2022):

Dar oare nu e prea tarziu?

| anonymus7777 explică (pentru Violleta2022):

Oare nu este prea tarziu?

| anonymus7777 explică (pentru Violleta2022):

Oare nu e prea tarziu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonymus7777):

Oricum nu-i poti face nimic pana maine dimineata, ca oricum nu mai merge...deci, intoarce-l cu fundul in sus, dar ai grija sa-l tii foarte bine si scutura-l un pic, dupa care pune-l pe prosop (bineinteles, tot cu fata in jos) si lasa-l acolo, macar 6 ore neatins.
Sub nici o forma nu-l baga in priza pana nu stii ca s-a uscat complet.

| gelu1970 a răspuns:

Cumperi o tastatura noua si in viitor nu folosesti lichide langa laptop.

| Andreea11989 a răspuns:

Lasa laptopul intors sa se usuce, daca nu, du-l la service.