| swjdfnk a întrebat:

De ce se încălzește încărcătorul de la iPhone 7? Telefonul este nou, are o săptămâna și nu a fost folosit niciodată atunci când era la încărcat
Funda

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu telefonul si incarcatorul in servis sa vada ei ce are, poate trebuie inlocuit incarcatorul, i-a cu tine toate accesoriile telefonului, cutie facturi chitanta cu care ai achizitionat telefonul, handsfree daca ai avut, ca daca constată cei de la servis ca telefonul este defect ti l schimbă, daca nu este din cauza telefonului si doar a incarcatorului, i ti schimbă doar incarcatorul cu unul exact identic cu ăsta, i ei cu tine buletinul sa vadă ăia ca tu esti titularul si proprietarul telefonului.

| octav005 a răspuns:

Pai se incalzeste doar cand incarca, apoi se raceste. si mie mi se intampa asta,

| rrrp a răspuns:

Se incalzeste pentru ca se incarca... daca vrei sa aiba si baterie mare sa te tina mult si sa se incarce si in doua ore, atunci e normal sa se incinga cand incarca, pentru ca trece mult curent pe acolo...

probabil e normal (daca nu e atat de cald incat sa nu poti tine mana pe el).