| Psycho777 a întrebat:

De ceva timp am o problema ce ma enerveaza la culme si nu stiu cum sa o rezolv. Am un laptop Asus f550jk cu 8G RAM, si windows 8.1 pro x64. In idle imi foloseste 2.4G RAM, desi primul proces din task manager (ca si utilizare de memorie RAM) consuma 30MB. La windows 7 pe pc imi foloseste si 700MB RAM, dar pe laptop 2.4. Stiti vreo rezolvare pentru asta?

2 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Windows 8 in general mananca foarte multe resurse.
http://damjank.blogspot.com.es/......ys_15.html

Daca nu rezolvi nimic schimba Windowsul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FuriaGogoasei):

Gazdele de serviciu, google chrome si antivirusul face 40 % din memorie. Am 4 giga ram memorie. Daca as opri antivirusul, e alta viata.