| danyfear a întrebat:

Salut TPU
de ceva timp, imi merge foarte greu calculatorul, are LAG, cum se mai zice
am sunat pe cei de la internet, crezand ca mi-a scazut viteze, au facut o verificare si mi-au zis, ca pana la calculator, am viteza mare, adica, cea din contract
tot ei mi-au zis ca problema este in calculator, adica, sa-mi consume ceva internetul aiurea
care ar fi acest CEVA, multumesc

4 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ai virusi, cu siguranta. Fa o scanare cu citeva programe (nu toate depisteaza oorice virus). Mai verifica si fisierele de backup, poate ai multe si mari.

| Valentinaldoilea a răspuns:

De la provider, nu scade viteza. Fa o devirusare sau mergi la un service autorizat, nu la copiii din vecini.

| robertdima a răspuns:

Incearca o devirusare se poate sa ai virusi asa cum au spus si cei dinaintea mea, iar daca face tot asa incearca sa instalezi un windows nou, iar ultima problema de la care ar face lag-ul acela este cantitatea mare de praf acumulata in interior, pe componente

| lumealuizec a răspuns:

O aplicație îți consuma internetul, ai viruși sau îți merge greu calculatorul ci nu internetul.
Sper că te-am ajutat.