| mariansarivan a întrebat:

de ceva timp imprimanta HP dejeckt f2180 imi zice ca as avea cartusul 21 cel black gol si de 2 zile la fel si cu 22 tricolor si nu inteleg de ce pentru ca am reincarcat ambele cartuse acum o saptamana.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cipul de pe cartus spune ca s-a consumat cartusul. Trebuie sa iei altele noi. Recomandat ar fi sa iei o imprimanta cu cartuse resetabile: http://www.cartuseria.ro/55-imprimanta-epson-cu-cartuse-reincarcabile
Sunt mai scumpe dar in timp castigi prin neschimbarea cartuselor. Eu am o pereche de caruse de peste un an si jumatate.
Nu stiu ce cartuse foloseste imprimanta ta. poate ca sunt si numai cartuse resetabile pentru ea.
Uita-te pe aici: http://www.cartuseria.ro/8-cartuse-compatibile-hp
Vezi ca sunt mai multe pagini acolo.

| mariansarivan explică (pentru Salontanul):

Cartusele mele sunt HP 21 si 22 si nu sunt la prima reincarcare pentru ca le-am de 4 ani

| Salontanul a răspuns (pentru mariansarivan):

Pai tocmai de aia ca nu sunt la prima reancarcare. Cumpara altele ca resetabile nu sunt.