| Tataru22 a întrebat:

De ceva timp, jocurile de pe laptop mi-se deconecteaza pentru o secunda si isi revine. As vrea sa stiu daca este din vina routerului, a drivului de internet(deoarece am facut update) ori din vina netului pe care il imparte routerul
desi inainte sa fac update nu am avut probleme.

1 răspuns:
| RoxanaY a răspuns:

Si mie mi se intampla. E o problema cu ruterul sau e de la retea, desi cel mai probabil e de la router. Ai 4 variante:
1. Incearca sa scoti router-ul din priza si sa-l bagi iar.
2. Este un buton negru pe lateralul ruterului. Apasa-l, asteapta putin si apasa-l iar.
3. Este un fir bagat in router. Acela este firul de internet. Poate este dereglat. Misca-l ca poate se regleaza.
4. Deconecteaza laptopul de la internet timp de cateva secunde si conecteaza-l iar.
Daca nici una din aceste variante nu merge inseamna ca e de la retea. Sper ca te-am ajutat! Funda?