| florynflr19 a întrebat:

de ceva vreme am niste probleme cu pc-ul :
1. Nu mai merge sa instalez windows-ul deloc am incercat cu mai multe cd-dvd dar degeaba nu mi-l boot-eaza deloc sau imi apare repair, dau repair si face la fel
2. Mi se inchid jocurile
3.Mi se inchid browserele
Care ma poate ajuta? Fundulitza

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Alte cd cu jocuri /filme merg? Poate de la dwdr? ca sa-l faci s booteze incearca atunci cand face POST (la inceput cand aprinzi pc) sa apesi pe butoanele de la f1 pana la f12 pana cand iti va aprea o chestie sa alegi o optiune care sa buteze, alegi dwdr. Daca instalezi win xp atunci cand iti arata la un moment dat pe un ecran albastru enter=repair, esc = new install, dai esc sa laegi new install. Daca numerge deloc poate e de la hdd, probail ca l-ai scos deseori din priza sau l-ai stins din buton.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cauta in raspunsurile mele de pe aici cum sa instalezi un windows urmeaza pasii si sigur iti va merge.Nu exista sa nu mearga.

| pozeanimate a răspuns:

Dar in bios ai setat first boot device sa fie cd dvd?

sau incearca cu f10 sau f11 cand porneste pc, asa ca in poza si alegi cd dvd dai enter

http://2.bp.blogspot.com/......t+menu.png