| StefanGG10 a întrebat:

Salut TPU, de curand am facut upgrade la placa video din pc-ul meu. Am un monior putin mai vechi cu mufa vga, iar placa mea video are doar hdmi si dvi. Pentru al connecta folosesc un adaptor de genul: https://www.emag.ro/......D9QC63BBM/ Problema este ca in unele jocuri imi apare pe ecran "out of range" si se face ecranul negru in altele nu. In special jocurile de pe epigames.

5 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Dai refresh mai mic din setarile de la placa video.

| StefanGG10 explică (pentru dinaprilie):

Adica cum? Te referi la hz de la monitor?

| dinaprilie a răspuns (pentru StefanGG10):

Da

| StefanGG10 explică (pentru dinaprilie):

Salut, am incercat dat tot nu merge

| dinaprilie a răspuns (pentru StefanGG10):

Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult. Ar trebuii "sa vad" calculatorul, monitorul, jocul ca sa imi pot da seama mai bine cum si daca se poate "repara". sad