| Cretu_Daniel_1993_e6md a întrebat:

De curand am intampinat o problema cu internetul.Am o conexiune prin router si de la un moment dat imi apare la iconita internetului din task bar un dreptunghi galben cu semnul exclamari.Am bagat cablul direct in calculator, am setat o conexiune broadband si merge.Cine imi da un raspuns bun primeste funda.Prima data verific daca raspunsul da roade iar dupa acea dau funda raspunsului bun!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Refa setarile pe router...cloneaza macu' de la placa de retea pe router, ca daca va e lene sa va deconectati de pe conexiunea broadband ramane agatat cu macul placii de retea (cand o sa invatati asta?)! Daca tot nu merge...are routerul o problema!

9 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Noi incercam sa te ajutam, nu pentru funda aia. Cel putin eu.
Daca iti apare triunghiul acela atunci sunt mai multe variante cele mai dese sunt acestea...
Ai pus cablurile invers, nu ai per moment conexiune la internet, sau ai configurat routerul gresit ma refer la Username si Password.

| Cretu_Daniel_1993_e6md explică (pentru Pool77):

Da multumesc ca incerci sa ma ajuti dar si pe baza fundelor am vz ca obtii ceva happy Cablurile sunt puse bine, am internet, si in cofigruarea router-ului nu m-am mai bagat de mult

| K0sti a răspuns (pentru Cretu_Daniel_1993_e6md):

Restarteaza-l!

| Cretu_Daniel_1993_e6md explică (pentru K0sti):

Tocmai am facut asta astazi si tot la fel imi apare sad

| K0sti a răspuns (pentru Cretu_Daniel_1993_e6md):

Pe altceva iti merge netul? Telefon, tableta? Dati detalii daca vreti raspunsuri...

| Cretu_Daniel_1993_e6md explică (pentru K0sti):

Nu nici pe tel nu merge, dar daca bag cablul direct in calculator, netul merge.Nush ce sa ii mai fac ca tot nu merge.

| Cretu_Daniel_1993_e6md explică (pentru K0sti):

Poti sa imi explici te rog cum ma deconectez de pe conexiunea broadband? Ce conexiunea ar trebui sa creez pentru una prin router, ce setari sa ii fac routerului dupa aceasta? Mentionez ca am net de la digi

| K0sti a răspuns (pentru Cretu_Daniel_1993_e6md):

Pur si simplu sa inchizi conexiunea (disconnect)! Nu creezi nimic cand ai router, ca de aia ai router! Creezi doar cand nu ai router! In rest, refa setarile routerului cu user si pass de la rds si asta e!
Am explicat aici: http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

| K0sti a răspuns (pentru Cretu_Daniel_1993_e6md):

Refa setarile pe router...cloneaza macu' de la placa de retea pe router, ca daca va e lene sa va deconectati de pe conexiunea broadband ramane agatat cu macul placii de retea (cand o sa invatati asta?)! Daca tot nu merge...are routerul o problema!

| DryIce a răspuns:

Esti prea fken departe de router! du-te mai aproape. Next question big grin