| anonim_4396 a întrebat:

De curand mi-am instalat Windows 7, dar mi se vede urat desktop-ul, se vad fisierele mari si toate fisierele si in jocuri etc au grafica naspa... se vede urat.
In + jocurile merg greu, ex am GTA SA si merge greu si se vede urat, si eu am mult peste cerintele jocului, am procesor dual core pentium nu stiu cum care e foarte bun, ram 465GB, etc.
Si merge rau, nu stiu ce sa zic eu gred ca e de la win7, care mi l-a instalat un prieten dupa un CD bun.
Va rog stiti cumva ce as putea face? sa fac setari de grafica sa se vada calumea si sa imi mearga dracu jocurile!

10 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Ram 465GB? happy Reinstaleaza driver-ele! Le gasesti pe site-ul oficial in functie de model! Succes!

| Ovydiw a răspuns (pentru laptopnews):

Am o unitate din Italia Olidata Alicon4, nu gasesc driverele bune...

| laptopnews a răspuns (pentru Ovydiw):

Http://www.olidata.com/supporto/supporto_driver.asp Daca nu le gasesti nici aici, incearca sa schimbi setarile la rezolutie! Poate reusesti asa!

| Ovydiw a răspuns (pentru laptopnews):

Am incercat si eu ieri si nu merge.
Dar am descarcat acum un folder cu drivere are pentru win2000-xp-vista-7.
Problema e ca nu stiu ce sa le fac. cum sa instalez driverele unde sau cum dau sa le instalez?
Deci le am in folder, ce trebuie sa fac unde le bag sau cum. (?(? ma poti ajuta?

| sdhashsah a răspuns:

Instaleaza driverele de la placa video.

| Ovydiw a răspuns (pentru sdhashsah):

. nu prea stiu si cum ai putea sa ma ajuti, avand in vedere ca am win7.
mersy o sa iti dau funda vot etc numa te rog ajuta'ma am mare nevoie!

| vladelvis a răspuns:

Cred ca e de la rezolutie umbla la setarile placi video

| Ovydiw a răspuns (pentru vladelvis):

Cum intru in placa video?
E in alta limba pc'ul si nu ma pricep cu windows7...
PLZ ajuta-ma, cum as putea sa instalez driverele avand in vedere ca nu am un CD... Si cum fac rezolutia?

| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Nu stiu cum ai memoria ram de 465gb oricum ai instalat si driver-ele?

| Ovydiw a răspuns (pentru AnDrEi66ANDY):

Cum instalez driverele?
Unde le gasesc? Te rog ajuta'ma, daca sunt si pe net da'mi un lick, sau poate e din pc te rog ajuta-ma!