| Gabi1335 a întrebat:

de unde pot sa imi iau internet (pentru pc), adica de la ce firma, dar sa dea si modem sau router + instalare.Inafara de Romtelecom, sau daca am un modem Huawei de la romtelecom pot sa imi bag de exemplu internet de la upc pe modemu care l-am cumparat pentru internet de la romtelecom?

6 răspunsuri:
| Gabi1335 explică:

Deci in principiu vreau de la alta firma internet.

| SonicAndrei a răspuns:

Eu îți recomand noul internet de 200 Mb/sec. de la Digi, fiindcă e de 2 ori mai rapid ca celelalte (teoretic). Sigur ai văzut reclama.

Eu am internet de la RDS și îmi merge foarte bine. Nu am primit router, dar am cumpăra eu unul.

E cred că dacă renunți la Romtelecom ei își iau routerul înapoi. Nu știu dacă este opțiune de la Digi sau de la RDS cu tot cu router, dar unul costă 70 de lei (este și mai scump, care e mai bun).
Dar și internetul de la Romtelecom e bun.

| McBoy a răspuns:

Tenda...

| Summer4ever a răspuns:

Eu am modem Digi de la Rds-Rcs, e bun, platesc 25 lei pe luna, cateva luni inainte platesti pe jumatate. E bun.

| Gabi1335 explică (pentru Summer4ever):

Modemul ti l-au dat ei gratis sau l-ai cumparat separat?

| Summer4ever a răspuns (pentru Gabi1335):

Mi l-au dat gratis.