| XbrObaCK a întrebat:

Deci am un laptop Acer predator si am o placa video GTX 970M 3GB, faza este ca m-am trezit intr-o dimineata cand intru in joc observ ca este activata placa integrata Intel.
Sunt la zi cu driverele ce pot sa fac sa imi citeasca gtx-ul?
DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Nume2 a răspuns:

Daca nu ma insel placa dedicata ar trebui sa porneasca automat cand este nevoie (daca driverele sunt instalate corect). Poti sa fortezi o aplicatie sa foloseasca placa dedicata cu click dreapta pe executabil -> run with graphic adaptor si selectezi gtx-ul.