| Okkultist a întrebat:

detin momentan un Laptop MYRIA model MT8311RD Alimentare: 12vc.c./2.0A
Problema este ca incarcatorul sau mi s-a stricat, nu gasesc pe internet. Unul universal sau chiar acesta imi puteti recomanda? Am mare nevoie de acest laptop, este a colegului si sunt raspunzator pentru el. (Eu l-am stricat)
Pe spatele incarcatorului scrie:
Myria MY8311
Adaptor c.a./c.c
Model: JHD-AP024E-120200BA-B
Alimentare: 100-240v~50/60Hz, 0.45A
Iesire: 12V---2000mA
Fabricat in R.P China

Ofer funda, va rog frumos. Chiar si de reparat daca gasesc sad Este spart, nu functioneaza. Sunt din Bucuresti.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Caută un încărcător DC (sursă în comutație) cu același conector, 12V și minim 2A și totul e bine.
Exemplu:
https://www.emag.ro/......D8NP13BBM/
https://www.dioda.ro/surse-de-alimentare/5135-alimentator-12v-2a.html

Trebuie să se potrivească la mufă (conector).

| Okkultist explică (pentru SilviaDulcik):

Woh, deci sa inteleg ca acesta este? big grin Pot initia o comanda si se va potrivi? ^,.^

2 răspunsuri:
| Okkultist explică:

Ideea este ca mufa este extrem de subtire