| laur12 a întrebat:

Detin o statie Sony care are 5.1 canale dar are si 2.0.Daca de ex selectez pe 5.1 canale si am bagate in ea doar doua boxe se poate intampla ceva? Se pot arde canalele ca merg in gol?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu se ard canalele dar nu ai nici auditie buna! Nu stiu cum ai legat tu boxele (doar doua) pe 5.1 cand ai 5 sateliti si subwoofer. Deci nu o sa ai o auditie buna legand cele 2 boxe pe 2 dintre sateliti ->nu o sa ai bas.Pentru tine cea mai buna auditie este 2.0.

| laur12 explică (pentru neluL):

Pai nu am subwoofer, am recevier(statie) in care am iesire de 5.1 boxe si inca o iesire de 2.0 si am bagat pe 5.1 deoarece 2.0 nu-mi mai merge...iar pe 5.1 am decat doua boxe functionale.winking

| neluL a răspuns (pentru laur12):

Pai unde le-ai legat? Pe sateliti? Daca da, atunci vezi macar sa fi legat stanga si dreapta la 2 dintre sateliti.

| nerito a răspuns:

Nu cred ca le arzi deoarece nu bagi nimic in ele deci ramn libere