| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Doresc sa imi achizitionez un pc pe componente de low gaming de pe pc garage.
Bugetul este de 1800 de lei daca imi poate face cineva un whislist as fi recunoscator.

Răspuns Câştigător
| TTSP a răspuns:

I-am făcut eu un sistem cu r3 1200, Rx 570 4gb și 8gb ram la 2666, totalul era de 1820, dar se pare ca nu îl vrea... avea o întrebare legată de un sistem cu gtx 1050 2gb și r3 1200, i-am zis ca nu merita și ca ii fac eu un sistem, l-am făcut, mi-a multumiț, dar văd ca vrea altul. I-am ales o sursa de 450w cu certificare bronze 80+, asta ar veni in jur de 360W, in condițiile in care sistemul lui consuma cam 260-280 in full load, mai ales ca i-am pus Segotep polar light v3 cu doar 3 ventilatoare, nici 300 nu prea are cum sa atingă, cam atât face unul cu Rx 580 OC. La banii lui era cel mai bun, dar sunt banii lui, face ce vrea cu ei. Uite aici linkul cu wishlistul pe care i l-am făcut. https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3917426/
Mai ales ca poți face OC pe ryzen.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

In banii astia ai doar ryzen 3 cu vega (integrata). Mai repede cauti ceva sh ca gasesti mai ok in banii astia.

| TTSP a răspuns (pentru Intruder19):

I-am făcut eu un sistem cu r3 1200, Rx 570 4gb și 8gb ram la 2666, totalul era de 1820, dar se pare ca nu îl vrea... avea o întrebare legată de un sistem cu gtx 1050 2gb și r3 1200, i-am zis ca nu merita și ca ii fac eu un sistem, l-am făcut, mi-a multumiț, dar văd ca vrea altul. I-am ales o sursa de 450w cu certificare bronze 80+, asta ar veni in jur de 360W, in condițiile in care sistemul lui consuma cam 260-280 in full load, mai ales ca i-am pus Segotep polar light v3 cu doar 3 ventilatoare, nici 300 nu prea are cum sa atingă, cam atât face unul cu Rx 580 OC. La banii lui era cel mai bun, dar sunt banii lui, face ce vrea cu ei. Uite aici linkul cu wishlistul pe care i l-am făcut. https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3917426/
Mai ales ca poți face OC pe ryzen.