| Cortex a întrebat:

Doresc atentia unui cunoscator in domeniul calculatoarelor.Am observat ca e black friday si doresc sa achizitionez un pc performant la reducere.As dori sa ma directionati catre un site unde se vand calculatoare noi sau sa imi explicati ce componente am nevoie pentru a-mi "creea" pc-ul bun pentru gaming de pe pcgarage(bugetul este 2 000 lei)

Răspuns Câştigător
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Eu zic sa iti faci propriul pc pe piese pe pc garage...Cand intri pe site o sa iti apara in stanga jos ceva unde o sa scrie sa vorbesti cu cei de la pc garage...Deschizi fereastra aia si te vor ajuta baietii.In principiu iti trebuie o placa de baza, un procesor care sa aiba acelasi socket cu placa de baza, rami care sa fie suportati pe placa de baza (adica daca in specificatiile placii de baza scrie socket 1151 trebuie sa cauti un procesor pe socket-ul 1151, si daca in specificatiile placii de baza scrie ram ddr3 trebuie sa cauti ram ddr3),iti mai trebuie o placa video, o carcasa, un hdd/ssd si cam atat.Bafta

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Qweerrrtttyyy):

Ai uitat de hamsterul si rotita aferenta care sa bage ceva curent in componentele alea...

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da am uitat laughing)). Si o sursa care sa iti duca toate astea lejer

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Noroc mult!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce site este asta?

| Cortex explică (pentru Violleta2022):

Mersi de raspuns esti de treaba

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

De obicei, cei ce cumpara de BF, intra pe eMag. Dar mai sunt alte site-uri care te redirectioneaza la vinzator.

| Claudiu1905 a răspuns:

Alta data, de black friday se vand toate harburile, iar reducerile sunt trucate