| Terodactilcuminte a întrebat:

E prima data cand folosesc platforma asta pentru a pune o intrebare, asa ca o sa ii dau drumul.
Este vorba despre o problema a pcului meu.
De ceva timp (mai exact de 2 luni) atunci cand il aprind el porneste dar nu da imagine pe monitor, adica si monitorul e pornit dar nu arata nimic, tot ce merge este doar sa deschid un meniu (contrast, culori, luminozitate si chestii din astea) din monitor pentru ca are niste butoane, dar in rest nimic si cand ii dau restart la pc merge. (uneori ii dau de 2 ori ca sa mearga)
Din cabluri nu are cum sa fie pentru ca ar trebui sa mearga dupa ce le scot si bag la loc, asa ca problema este din interior.
Pc ul are cam 7 luni de cand l-am achizitionat,
E facut pe piese noi, m-a costat cam 3400 de lei, piesele sunt de la PC garage.
Rog seriozitate la acest raspuns.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-le pe rând: du-te cu monitorul, cablurile si placa video la un vecin (prieten, cunostinta). Verifica intai monitorul, apoi cablurile si apoi placa video. Eu cred ca-i baiul placa video! Daca l-ai facut acum 7 luni este in garantie si atunci n-ar trebui sa fie probleme. Il trimiti in service!

| Terodactilcuminte explică (pentru Salontanul):

Ideea e ca rar face asa, adica in astea 2 luni cam de 8 ori a facut asa,
si eu suspectez ca ar fi din placa video
mersi de raspuns

| Salontanul a răspuns (pentru Terodactilcuminte):

Sanatate!