| xbastanu a întrebat:

Este bun acest PC pentru gaming: http://www.pcgarage.ro/......-4gb-ddr5/
As dori sa stiu daca rulează jocurile noi la minim 60 fps si setări pe ultra?
As dori sa stiu daca e bun si merita să-l cumpar.
Ofer FUNDA celui mai bun raspuns.

1 răspuns:
| liviu890 a răspuns:

Salut! Eu am un PC care are un i5 de 3.0 Ghz (generatie mai veche, 2320), 4Gb memorie RAM, si placa video un GTX 660 de 2GB DDR5. Jocurile mai noi gen "wolfenstein", "far cry 4", "Call of duty advanced warfare", "battlefield hardline", imi ruleaza foarte bine cu setari pe "mediu", unele din ele imi ruleaza bine si cu setari pe "high" pe un monitor cu rezolutia de 1920x1080. Avand in vedere ca PC-ul pe care l-ai pus tu e mai bun decat ce am eu, cred ca o sa iti mearga jocurile noi setate pe "ultra" pe un monitor de 1920x1080. Acuma depinde si ce monitor ai, daca ai un 4k nu stiu daca o sa iti mearga chiar pe "ultra".