| GennJayJay10 a întrebat:

este normal ca procesorul meu sa ajunga la 54/55 grade in gameing 1080p?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Tu ai pus intrebarea asta sa te dai mare sau chiar nu stii pe la ce temperaturi sta un procesor in regim de gaming?
Mie de exemplu mi-a ajuns si la 80 de grade in gaming dar acum depinde! Cauta modelul procesorului tau pe game-debate.com si uita-te la temperatura maxima! Unele o au pe la 67 grade!

| GennJayJay10 explică (pentru RB26DETT):

Stiu ca temperatura maxim admisa ar fi de 72 dar chiar nu aveam idee ca se incalzeste chiar atat

| RB26DETT a răspuns (pentru GennJayJay10):

Este normal sa ajunga lat temperatura asta! Daca nu ar avea cooler procesorul ar ajunge aproape instant peste 100 de grade;) https://www.youtube.com/watch?v=y39D4529FM4, nu sunt cine stie ce procesoarele din video dar ca principiu;)
PS: xperia M cu chipset qualcomm [qualcomm adica amd] mi-a ajuns la 78 grade in regim de tethering + muzica + jocuri, temperatura masurata cu cpu temp, gratis in google play;) testeaza si tu sa vezi pana la cat ti se duce temperatura procesorului din telefon! Vei fi uimit!

| GennJayJay10 explică (pentru RB26DETT):

Oke bine de stiut mersi!big grin

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

DA!

| lpavel a răspuns:

Binenteles! Pe un laptop ajunge la 65-70 de grade...

| lBroken69 a răspuns:

Dinpotriva,e chiar foarte bine, ca nu iti urca la 70-80 laughing