| abczzz45 a întrebat:

Eu am Google Chrome si imi descarca totul in Local Disk C si eu vreau in Local Disk D. Cum fac asta? Dau Funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Dai click pe butonul tools, aflat sub X apoi alegi de acolo setari sau settings daca este in engleza. Ajungi intr-o pagina si acolo dai click pe "Show advanced settings..." apoi mergi mai jos pana la "descarcari" sau "downloads" in engleza. Schimbi calea de la "Locatia descarcarii" dand click pe "schimba" sau "change".

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Trebuie schimbata calea de salvare implicită din C: în D:. Asta se face din setările browser-ului.Succes

| DeyCj a răspuns:

Trebuie schimbată calea de salvare implicită din C: în D:. Asta se face din setările browser-ului.Succes

| Mădă0611 a răspuns:

Settings --> Show advanced settings --> Downloads --> Change sau bifezi Ask where to save each... si alegi de fiecare data.

| ReVeRs a răspuns:

.Daţi clic pe meniul Chrome pe bara de instrumente a browserului.
Selectaţi Setări.
Daţi clic pe Afişaţi setările avansate şi derulaţi în jos până la secţiunea „Descărcări".
Pentru a schimba locaţia de descărcare prestabilită, daţi clic pe Modificaţi şi selectaţi locaţia în care doriţi să fie salvate fişierele.
Dacă preferaţi să alegeţi o anumită locaţie pentru fiecare descărcare, bifaţi caseta de selectare „Doresc să fiu întrebat(ă) unde salvez fiecare fişier înainte de a efectua descărcarea".

| NeluFerchi a răspuns:

Salut dai in chrome pe liniile alea din dreapta sus (sau cheita ce ai), apoi la setari si jos o sa ai >setari avansate. o sa gasesti >descarcari> locatia de descarcare, dai modificati si selectezi local disk D -ce folder vrei

| abczzz45 explică:

Problema este ca acum nu stiu cui sa ii dau funda :[

| Badea_Ionut_Valentin_1990 a răspuns:

Trebuie sa dai click pe acele liniute aflate sub x apoi dai click pe setari, te duci in josul pagini si dai click pe,, afisati setarile avansate,, si te duci la descarcari, acolo setezi unde vrei sa ti se duca downloadurile