| KattyR123098 a întrebat:

Eu mi-am cumpărat o cartelă SD de 2GB, ca memoria telefonului este plină și eu vreau să-mi scot jocuri și aplicații de pe Magazin Play. Apăs instalați și e scris că am memorie insuficientă.Dar eu Cartelă SD, de ce jocurile nu se scriu pe ea, ele se scriu numai pe memoria telefonului. Ajutați-mă poate trebuie de instatalat Cartela SD sau ce?

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Deoarece telefonul are nevoie de drepturi depline de administrator ( root ) pentru a putea instala aplicatiile si pe cardul micro sd.