| TheGamer211 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Core G-386 si stau cam prost cu spatiul pe el. Am o cartela da memorie de 6 GB dar nu stiu de ce jocurile nu se instaleaza pe el, ci doar pe memoria telefonului. Trebuie instalata sau ceva? Si in plus cand vreau sa mut un joc pe SD spune ca nu se poate. Sunt putin disperat pentru ca aproape nu mai am spatiu nici de muzica. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu există carduri de 6 GB.
Samsung NU permite instalarea aplicațiilor DECÂT în memoria internă. Sau îi faci root și instalezi link2SD.

1 răspuns:
| TheGamer211 explică:

Si de unde il pot roota?