| vladdy1995 a întrebat:

Salutare.se dau 2 laptopuri cu wireless si internet de la clicknet cu hg520s.daca cele doua laptopuri sunt la aceeasi distanta de router,am net la amandoua, daca unul din ele se afla despartit de un perete sau doi, nu mai am net la el(daca sunt amandoua conectate). oare ce trebuie sa-i fac?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ar trebui sa mearga ambele. Stiu foarte bine asta, la mine mi-au mers doua laptop-uri, din orice camera (chiar despartite de router de 2 pereti). Si eu am internet de la Romtelecom.
Iti da vreo eroare sau n-ai semnal deloc?

| vladdy1995 explică (pentru Ioandelasal):

In dreapta jos la iconita cu wireless imi arata semun ala galben.am la fel ca tine, laptopul meu este despartit de doi pereti fata de modem, si merge perfect.cand intra mama cu al ei, si sta langa router, al meu ia pauza

| Ioandelasal a răspuns (pentru vladdy1995):

Chiar nu stiu de ce. Asa cum ti-am spus mie mi-au mers foarte bine 2 laptopuri, indiferent din ce camera.

| vladdy1995 explică (pentru Ioandelasal):

Am sa reinstalez driverele wireless la amandoua laptopurile sa vad cum se vor comporta

| spaghetty a răspuns:

Poate nu prinde antena laptopului.Nu stiu altcevastraight face

| vladdy1995 explică (pentru spaghetty):

Am sa schimb pozitiile laptopurilor in casa, ca dupa raspunsul tau, m-am gandit la ceva, poate sa fie de vina laptopul meu.problema e ca nu inteleg ce-ar putea avea

| vladdy1995 explică (pentru vladdy1995):

Tot la fel patesc si cand schimb pozitiile, laptopul care este mai departe ramane fara net deci s-ar putea sa fie o problema cu routerul.

| Ioandelasal a răspuns (pentru vladdy1995):

Tot ce se poate, eu am router HG520b. Vorbeste cu cei de la Romtelecom, eventual sa-ti schimbi router-ul.