| Fl4sh3rON a întrebat:

Firewallu trebuie sa il tin pornit sau oprit?

6 răspunsuri:
| HelpMeNow a răspuns:

Pornit, ala e cel mai important in PC, trebuie tinut pornit ca sa nu te trezesti cu vizitatori nepoftiti

| AdiSt a răspuns:

Trebuie pornit tot timpul...este ca un fel de "antivirus"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma enerveaza firewallu. Sincer, parerea mea. Nu isi face treaba bine dupa toate updateurile. Mai bine iei ZoneAlarm sau Malware AntiBytes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa il ti aprins ca e ca un antivurs

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Depinde de tine, e o masura de siguranta impotriva accesului neautorizat ale unor programe "malifice" prin care ti se pot fura parolele, se poate intra in calculatorul tau, sau se pot implanta virusi. Parerea mea, Antivirus si Firewall sunt necesare in ziua de azi pentru o siguranta Acceptabila. Nu spun optima pentru ca acolo deja intra anti-fishing, spamblock, popup-blockers, anti-malware, anti-spyware etc...

| simiy a răspuns:

Daca ai un antivirus nu e neaparat nevoie pentru ca de exemplu eu folosesc Tv online si nu merge daca e pornit firewall.