| ed23tm a întrebat:

Pentru jocuri cum este bine sa am VSYNC, pornit sau oprit?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Ca sa-ti ruleze jocul mai bine--> ti-l recomand OFF. Acest VSYNC are legatura cu refresh rate-ul monitorului-->se sincronizeaza. Daca monitorul are un refresh rate de 60 Hz atunci 60FPS vei putea sa scoti maxim intr-un joc. Ti-l recomand OFF. Depinde si de jocuri(vechi, noi) si monitor(CRT, LCD). Dar e mai lejer OFFlaughing

| gabigb39 a răspuns (pentru Aero):

Mersi mult am un joc care se numeste elder scrolls IV Oblivion
si mi sa misca cu lag si imi aparea la setari ceva cu vsync sal bifez sau sal debifez

1 răspuns: