| LoveIsLove4Ever a întrebat:

funda. am urmat schema din datasheetul TDA2005R de la pagina 10 figura 9 in configuratie stereo

http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheets/stmicroelectr onics/TDA2005R.pdf

dupa ce am terminat schema nu aveam nici un voltaj de iesire apoi am refacut lasand doar R 1, 3, 5; C1, 2 conectati dupa am obtinut un voltaj de iesire egal cu cel de intrare. apoi am conectat si R2 si C5, nicio schimbare in rezultat. d\cu exceptia unui unet extrem de slab si distorsionat. daca conectez intrarea direct la boxe se aude la fel de incet dar clar. intrebarea este : sa urmez figura 32 pagina 19 sau integratul este distrus? si daca este distrus ce integrat mi-ati recomanda sa folosesc?

1 răspuns:
| Raducons a răspuns:

Urmareste schema bine, poate ai montat ceva gresit, se poate sa fie si integratul dar nu cred, Alimentarea cu ce o faci, iti trebuie un alimentator mai bun care sa scoata cel putin un amper si 12-18v.In caz ca este ars integratul, un compatibil este TDA2009 Deci verifica bine.