| rem1x70 a întrebat:

Ideea e în felul următor: am primit cadou de ziua mea de curând, o husă armour (mai ceva decât o husă normală făcută din plastic dur şi din mai multe bucăți) Hibryd shell >> https://www.mobiledirect.ro/......3y2s2.html pentru Ssung Galaxy S5.
Nu am făcut încă testul underwater fără husă, dar ştiu că ar rezista până la maxim un metru fără husă din cauza presiunii prea mari. But... cu husă (care are un căpăcel care acoperă portul pentru căşti), cam la câți metrii adâncime merge să intru? Vreau să-mi răspundă cineva care a mai avut. Vreau să fac pentru prima dată testul şi mi-e cam frică.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Husa asta e doar rezistenta la shock-uri, nu e si waterproof. Nu incerca mai mult decat ar putea telefonul fara husa. Apa poate sa intre si prin alte parti decat prin porturi: difuzorul, de exemplu.

| rem1x70 explică:

Difuzorul, are o membrană pe interior şi nu lasă apa să intre. Membrana aia e foarte subțire şi se rupe dacă este presiunea prea mare. La fel si la portul pentru căşti