| sorinel22 a întrebat:

ieri am descarcat ceva muzica pentru un prieten... si mia sp antivirusul TROJAN been detected l-am ignorat dupa un timp dau rr la laptop si cand sa se aprinda imi spune PREPARING REPARE. astept si vad ca nu intra in WINDOWs 8 CARE IL AM SI I'MI da o eroare de genul an unexpected I/O error has occurred File:\\ Windows\\system32\\winload.exe

error code 0x00000e9 this problem can happpen when a removable storage device is removed wi=hile it's in use or il failing /. Properly connecting any removable storage and restarting your PC may fix this problem Va rog ajutor vreau sa stiu daca pot pune hardul SATA il calculator PE LANGA ALT HARD SI sa il formatez sau sa instalez un windows. vreau sa mai spun ca am facut un stick bootabil si imi da o eroare de genul SYS LINUX 4.07 EDD 2013-07-25 Copyright (C) 1994-2013 h.peter anvin et al si asa ramane nu se inampla nimic si cu un dvd bootabil cu win XP nu imi intra in instalare nimic.ce sa fac ajutor PUN A 3 oara intrebarea va rog ajutooor

2 răspunsuri:
| Pocris_Viorica_1950 a răspuns:

Pai daca iti apare si starting windows si dai cu semnele de la tastatura de la laptop in jos iti apare alb la starting windows si dai enter si gata.

| sorinel22 explică (pentru Pocris_Viorica_1950):

Pai faza e ca nu apare apare doar sigla..de la windows 8. si cand i dau instalare imi apare sigla sta vreo 2 minute si dupa apare ecran negru. si asa sta.am compaq presario cq57 luucreaza bine nu am avut treaba cu el. deci aajutor plz