| alinox123 a întrebat:

In Decembrie la sfarsitul lunii mi-am luat un telefon SE Xperia Mini
dar in ultimul timp imi face probleme. Am facut update la el, deci este la zi cu update'urile. Dar daca umblu pe el in jur de 5-10 minute normal il tin in mana si se incalzeste, iar cand se incalzeste are 2 butoane touch sau cu senzor nu stiu exact si se apasa in continuu si vibreaza. Nu pot sa il deblochez, nu pot sa il inchid si nu pot sa raspund daca ma suna cineva. Care ar fi problema. Dau funda cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
| Allexutsu a răspuns:

Mda se intampla destul de des la aceste telefoane "destepte" si eu am un Lg optimus si la fel daca-l tin foarte mult aprins tastele senzitive o iau razna si nu pot sa trag de bara sa raspund nu ai ce sa-i faci doar o resoftare thinking sau sa-l duci la garantie si le spui problema pentru ca sunt daune din fabricatie si nu e vina ta..Succes

2 răspunsuri:
| BANN3R a răspuns:

Telefoanele inteligente se incalzesc in momentul in care il folosesti la maxim ( gps, navigatie, filme ) dar totusi nu ar trebui sa ai probleme de genu. Parerea mea este ca telefonul are o problema cu placa de baza, daca ai garantie la el du-te cu el la service. Problema poate fi si din cauza softului, softul prea "bun" pentru telefon, dar daca updateul s-a facut automat nu ar trebui sa fie problema. Recomand si o resoftare a telefonului. Foloseste softul de aici ->

| alinox123 explică:

L-am trimis la garantie si a stat 3 luni si tot nu lau reparat. acum 2-3 saptamani am luat un program numit flashtool si un fisier de pe forum de la ei si l-am "modat" si acum am android 4.0 ice cream sandwich pana acum nu mi-a facut probleme doar ca se incarca putin greu iconitele din colturile telefonului. dar nimic grav.