| oBanană a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Am un telefon Sony Xperia Active luat in finalul lui dec anul trecut. Am observat ca, mai nou cam odata la 1-2 zile are o problema:e ca si cum de unu singur apasa neincetat pe casuta aceea de la android care face sa revi in meniul p-pal. Tot vibreaza si nu ma lasa sa accesez nimic revenind repede inapoi. Doar cand il blochez tace! Nici sa il sting nu ma lasa...foarte greu reusesc sa fac acest lucru. Dupa ce reusesc sa il inchid, cand il deschid merge normal. Faza asta o facea de mai demult dar foartr rar dupa ce terminam sa vorbesc cu cineva. Oare ce are si ce sa fac...sad? Ofer funda si voturi la raspunsurile serioase, la restul spam si vot negativ!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pa ncearca sa il resofte-zi. Dac anul stii cum, dai pm decatat sa faci vreo tampenie. daca persista, la garantie cu el.

| TheWoolf a răspuns:

Incerc sa te ajut happy nu vreau funda decat daca o dai tu laughing deci 1 daca l-ai scapat incearca sa ii pui cartela de la sim pe dos si pornestel apoi oprestel si pune-o la loc bine s-ar putea sa iti functioneze bine 2. daca l-ai scapat in apa incearca sa il desfaci de tot si toate piesele lasale pe calorifer cand merge dar telefonul ii scoti bateria si atat si nu il pui cu ecranu. 3 daca nu merg cele 2 variante dul la reparat sigur va merge dupa