| razvanudejo9 a întrebat:

Mi-am luat un telefon a71 si are cod de blocare ecran.Asa l-am cumparat.Proasta aia nu a vazut, ca nu avea baterie cand l-am luat si nu pot sa il deblochez ca sa il inchid la fel nu pot pentru ca imi cere pinul ca sa il inchid.Ca ii dadeam resetare din butoane si rezolvam.Ce sa fac? Nu sunt in tara si nu am service sau ceva de genu sa ma duc.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar tu nu ai vazut ca nu avea baterie cand l-ai luat? Nu l-ai probat sa vezi cum functioneaza? L-ai luat din Tanganyka?
Nu inteleg de ce iti cere pinul si la inchidere.

| gelu1970 a răspuns:

Orice Android se oprește dacă apeși butonul power 7-8secunde.
Excepție că are instalat un app antifurt ca să poată localiza telefonul.

| Aasdfghj a răspuns:

Nu miroase prea bine treaba asta. Probabil ca este furat.laughing Sun-o pe tipa de la care ai luat telefonul, sa te ajute sa rezolvi daca ti l-a vandut asa.

| cfrtobias a răspuns (pentru Aasdfghj):

Daca ar fi vandut la altcineva si persoana ar fi zis sa testeze de e bine totul si putea sa zicem ca nu e furat risca oare doar asa? si persoana de la care a cumparat are pin doar nu a intrebat nimeni care e

| Digikey a răspuns:

Se pare ca nu aia a fost proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sună persoana de la care l-ai cumpărat (dacă mai ai numărul ei) şi întreab-o care e modelul.

| RecKinul a răspuns:

Incearcã sã intri in Recovey mod şi sã-i dai factori reset de acolo.

| razvanudejo9 explică (pentru RecKinul):

Si cum sa il inchid daca nu pot? stiu si eu sa intru in recovery da ca sa il inchid imi cere pinul, nu te mai lasa sa il opresti din buton.

| RecKinul a răspuns:

Lasã sa se consume batiria şi se închide singur.

| razvanudejo9 explică:

L-am cumparat dintr-un market unde avea si electronice fratilor. Normal eu stiu ca la cerere til porneste.era la expozitie si probabil s-a jucat vreun copil la el si i-a pus pin.