| anonim_4396 a întrebat:

Am windows 8.1 si un antivirus avasat. Cand am oprit laptopul s-a stis doar ecranul dar beculetele nu si atunci l-am oprit fortat. Azi cand l-am pornit ma trimite in automatic repair cu doua optiuni: restart si advanced options. Ce ar trebui sa fac, ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Automatic repair -> restart.

| Darr1u5 a răspuns (pentru neluL):

Dupa ce reporneste apar din nou cele doua optiuni si tot asa?

| neluL a răspuns (pentru Darr1u5):

In Safe Mode poti sa intrii? Fa un sistem restore.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inchide-l fortat si scoate bateria. Porneste-l si inchidel din coltul dreapta jos. daca se inchide corect, pune bateria la locul ei.

Ce scrie la advanced option?

| Darr1u5 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu porneste fara baterie. Advanced option contine 3 optiuni:
-Continue(Exit and continue with Windows 8.1) dar nu merge
-Turn off your PC
-Troubleshoot care mai contine alte 3 optiuni:
-refreh your Pc
-reset your Pc
-advanced option iar aceasta mai contine inca 5:
-system restore
-system image recovry
-startup repair
-Command prompt
-startup settings

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah,mi-aduc aminte ca a patit si eu.La inchidere nu se inchide corect un program.Inainte de a inchide laptopul inchide toate programele, inclusiv messengerul care cred ca nu-l mai inchizi.Si antivirusul inchide-l.Toate programele fiind inchise ar trebui sa se inchida si windowsul.
Astept sa vad ce ai facut.