| Ioana_Bianca_2001 a întrebat:

Incerc sa descarc aplicatii de pe Google Play si nu ma lasa ...imi spune ca a aparut o eroare (491) sau [RPC: S-7: AEC-0]. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Ca să scapi de eroarea asta trebui să îți ștergi contul Google. După ce faci asta repornești telefonul și îl adaugi iar. Baftă!

| Ioana_Bianca_2001 explică (pentru Λndrei):

Am incercat si nu merge.

| T0T a răspuns:

Încerci să te deconectezi și conectezi la loc de pe cont și vezi să ai o conexiune bună la net. Dacă tot nu merge, resetezi telefonul.

| Ioana_Bianca_2001 explică (pentru T0T):

Am incercat sa ii fac tot ce este posibil, l-am si resetat si tot nu merge!

| Λndrei a răspuns (pentru Ioana_Bianca_2001):

Reinstealează softul. De obicei, eroarea aceea se rezolva cu un reset la cont.
Încearcă să faci update la Google Play, Servicii Google Play.