| sergiustephan a întrebat:

Instalez Windows 8.1 pe un laptop ASUS nou. Am creat un USB bootabil si am ajuns la partitii. Am observat ca am o partitie de 684 de gb si una de 13, 5 gb. Dar cand dau pe prima partitie imi spune ca "Windows nu se poate instala pe unitatea 0, partitie 1. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterge partitia de 648, creaza din aceasta partiti 2 partitii(una de 50Gb si a doua ce ramane.Instaleaza windows in partitia de 50Gb.Cam asta e.
P.S. Partitia de 13, 5 este o partitie de recuperare creata de cei de la ASUS, pentru restaurarea sistemului atunci cand se intampla ceva cu windows-ul.

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Probabil e partitia de restore. Lasa partitia aia acolo.

| horia2012 a răspuns:

Ai cumparat laptopul cu Windows?

| sergiustephan explică:

Trebuie cumva formatata?